Monthly Archives: Lipiec 2014

APRS Passcode

Dostęp do internetowej części sieci APRS wymaga wpisania tzw. „validation code” w konfiguracji aplikacji. Poniżej prezentuję małą prostą aplikację pod windows, napisaną specjalnie do generowania takiego kodu.

Continue reading

APRS Platform

sq9mdd

 

APRS Platform to chyba najtańszy sposób na uruchomienie się w sieci APRS. Prosta płytka do montażu przewlekanego kilka tranzystorów i tani procesor. Całość można wykonać za mniej niż 50zł.

Continue reading

Online log

Jakiś czas temu napisałem w PHP skrypt do prezentacji własnego logu na stronie internetowej. Skrypt ten jest wykorzystywany przez wielu kolegów na ich własnych stronach. Zapraszam do wykorzystania.

Continue reading

Linijka LED do TRX QRP

linijka-led

Schemat montażowy linijki LED

Linijka LED to mikro projekt który powstał któregoś dnia przed śniadaniem. Program jest napisany  w arduino, płytka narysowana w Sprint Layout. Całość należy wgrać bezpośrednio do procesora ATMega328

Continue reading

Interfejs separujący

IMG00243-20111111-1916

Zmontowany interfejs separujący

Interfejs separujący, to bardzo prosta płytka dzięki której możemy zapewnić galwaniczną separację pomiędzy TRX a komputerem.

Continue reading

Category: DIY

Sterownik DTMF

DSC_3269

Sterownik DTMF jest urządzeniem które ma za zadanie umożliwiać zdalne włączenie bądź wyłaczenie urządzeń. Jest szczególnie przydatne do kontrolowania zdalnego przemienników radioamatorskich.

Continue reading

DVSP2

logo

Witam.Zgodnie z zapowiedzią na spotkaniu w kampinosie, wrzucę w tym wątku wszystkie pliki projektu pod roboczą nazwą DVSP. Nad projektem pracowałem wspólnie z Tomkiem SQ9ATC.

Continue reading