Category Archives: APRS

APRX Dashboard

Testowo uruchomiłem nową usługę informacyjną. Pod adresem APRXDashboard, znajduje się serwis do którego dane przesyłają zaprzyjaźnione stacje pracujące pod kontrolą APRX-a.

APRX

APRX to świetna aplikacja dzięki której możemy uruchomić swoją stację w sieci APRS. Rozsądna konfiguracja pozwoli nam wspomóc jednocześnie działanie sieci radiowej. Poniżej kilka słów na temat konfiguracji tego oprogramowania.

ARDUINO TNC PLUS

Dwa lata temu światło dzienne ujrzał projekt Arduino TNC. Projekt był bardzo prosty i tani, jednakże wielu kolegów skarżyło się na niską skuteczność dekodowania ramek APRS. By temu zaradzić postanowiłem za namową kolegi, nieco poprawić tę konstrukcję. I tak powstał projekt ATNC+

Tama 2016

Każdego roku latem w okolicach Bornego Sulinowa spotykają się krótkofalowcy, miłośnicy systemu APRS. Spotkanie odbywa się dzięki uprzejmości Zbyszka SP3BTT na którego terenie gościmy.

APRS Objecter v.1

Jakiś czas temu napisałem prostą aplikację w środowisku Lazarus do wystawiania obiektów w systemie APRS. Aplikacja ma możliwość wysyłania obiektów bezposrednio do sieci APRS-IS lub też może je przesyłać drogą radiową, za pomocą modemu w trybie tekstowym.

APRS Passcode

Dostęp do internetowej części sieci APRS wymaga wpisania tzw. „validation code” w konfiguracji aplikacji. Poniżej prezentuję małą prostą aplikację pod windows, napisaną specjalnie do generowania takiego kodu.

APRS Platform

  APRS Platform to chyba najtańszy sposób na uruchomienie się w sieci APRS. Prosta płytka do montażu przewlekanego kilka tranzystorów i tani procesor. Całość można wykonać za mniej niż 50zł.